Barış Manço – Dönence

Daha fazla kişiye ulaşabilmek için Patreon’dan destek olabilirsiniz.

Hayata geçirmek istediğim çalışmaların görünür olması ve daha cesurca içerikler üretmek için bana ve ekibime (Selin Yalçın, Uğurcan Çakar) zaman ve daha fazla olanak sağlamış olursunuz. Güzel bir yorum da en motive edici destektir. Müzikle ve sağlıcakla kalın.

https://www.patreon.com/join/umutyeni…  

İzlediğiniz video, saygıyla ve sevgiyle andığımız değerli müzisyen Barış Manço’ nun ‘ Sözüm Meclisten Dışarı’ albümünde yer alan Dönence parçasının birebir çalınmış bas eşliğidir. (Albüm kaydından duyduğum kadarıyla) Dönence, Bas gitarın, şarkının önüne geçtiği, ender eşliklerden biridir: Dönence’ yi Dönence yapan bas eşliğidir de diyebiliriz.

Videoyu hazırlamamdaki amacım; değerli bas gitarist Ahmet Güvenç’ in parçaya yazdığı efsanevi bas eşliğinin, detaylarda gizlenmiş nota, çalış tekniğine vurgu yapmak ve çoğu bas gitaristin eksik çaldığı bölümleri görünür kılmaktır. Özellikle bas gitara yeni başlayan ve parçanın orijinal baslarını merak edenler için iyi bir kaynak olacağı inancındayım.

Dönence’ nin bas eşliğinde ‘kulaktan kaçan bölümler’ hakkındaki, blog yazıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsininiz. Maddeler halinde Dönence de gözden kaçan detaylar.  

http://umutyenilmez.blogspot.com.tr/2…  

Teşekkürler…  

Foto & Video – Sevinç Yalçın

https://www.youtube.com/c/sevincyalcin  

Şarkı : Dönence

Sanatçı : Barış Manço

Albüm : Söz Meclisten Dışarı

YouTube Lisans : Netd Müzik Video Dijital Platform Ve Ticaret A.Ş (EMRE MUZIK adına); BMI – Broadcast Music Inc. ve 7 Müzik Hakları Topluluğu

Leave a comment

Receive announcements and exclusive deals